Zaprojektuj pokój młodzieżowy marzeń!

Nastolatki to szczególna grupa klientów – niezwykle wymagających i mających śmiałe, odważne wizje. Dlatego też meble do pokoju młodzieżowego rządzą się swoimi prawami – są nieco bardziej futurystyczne, ale przy tym maksymalnie praktyczne. Wybierz nowoczesne, duże łóżko 120×200 tapicerowane dla swojego dziecka i stwórz wnętrze jego marzeń!

Jakie meble muszą się znaleźć w pokoju młodzieżowym?

Sypialnia nastolatka to wyjątkowa przestrzeń, w której musi być miejsce na sen, naukę, wypoczynek oraz zabawę i oddawanie się swoim pasjom. Dlatego też warto podzielić ją na odpowiednie strefy. W jednej z nich powinno się znaleźć wygodne jednoosobowe łóżko 120×200 tapicerowane w dowolnie wybranym kolorze i stylu, pasującym do reszty wnętrza. Warto też wygospodarować kawałek podłogi na wygodne biurko z dużym blatem oraz krzesło obrotowe. Dzięki komfortowemu miejscu do edukacji nastolatek może skupić się na niej w pełni, bez obaw o niewygodną pozycję siedzącą i ból pleców. Przyda się też duża szafa na ubrania, o ile w domu nie ma oddzielnej garderoby, a także komoda na drobiazgi i półki lub regały na ulubione książki czy bibeloty.

W jakim stylu wybrać meble do pokoju młodzieżowego?

Bardzo często wizje rodziców i nastolatków dotyczące wymarzonej sypialni się rozmijają. Młode osoby mają oryginalne pomysły – stawiają na wyraziste, odważne kolory, dużo czerni, podświetleń ledowych czy szafki bez uchwytów, podczas gdy rodzice woleliby postawić na coś bardziej stonowanego, co za kilka lat nie wyjdzie z mody i nie będzie zmuszało do przemeblowania. Meble do pokoju młodzieżowego to zazwyczaj egzemplarze łączące obydwa te oczekiwania. Mają surowy, prosty kształt i są uniwersalne, ale często mają różne atrakcyjne dodatki, takie jak światełka czy fantazyjne kształty półek na regale.

Jak pogodzić oczekiwania rodzica i nastolatka?

Rodzice powinni pamiętać, że młodość trwa bardzo krótko i warto pozwolić nastolatkom być oryginalnym i iść pod wiatr, nawet w kwestii urządzenia pokoju. Z kolei oni muszą zdawać sobie sprawę z tego, że za chwilę ich gust może całkowicie się odmienić – dlatego czasem warto ustąpić i zdecydować się na bardziej uniwersalne meble do pokoju młodzieżowego, by nie trzeba było ich co rok wymieniać. Można jednak zafundować sobie niedrogie elementy dekoracyjne – lampki, poduszki, narzuty na łóżko 120×200 tapicerowane, czy plakaty na ścianach. Wszystko po to, by uczynić sypialnię bardziej dopasowaną do własnego stylu.

Jak zaprojektować pokój marzeń nastolatka?

Aby plan odświeżenia sypialni dla dziecka powiódł się w stu procentach, warto wybrać dobrej jakości sklep meblowy, w którym dominują proste, uniwersalne propozycje. Niech nastolatek sam wybierze meble do pokoju młodzieżowego, które będą najlepiej pasowały do jego wizji. Dzięki temu wilk będzie syty i owca cała. Poznaj najlepsze modele łóżek tapicerowanych marki Magnat i skuś się na solidny model 120×200, który z pewnością posłuży jeszcze wiele lat, a przy tym będzie zgodny ze współczesnymi trendami!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 4 =