Umywalka do łazienki – jak wybrać?

Zaaranżowanie przestrzeni łazienkowej wymaga zadbania o każdy szczegół, tak aby przez wiele lat cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem w swoim domu. W tym miejscu nie może zabraknąć umywalki, dobranej zgodnie z aranżacją wnętrza i własnymi oczekiwaniami. O czym pamiętać podczas wyboru? Jakie umywalki do łazienki będą strzałem w dziesiątkę?

Wybór umywalki łazienkowej

Przed zakupem umywalki, musimy mieć na uwadze kilka czynników. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, z powodzeniem posłuży nam niezawodna umywalka nadblatowa nad pralką. Nie zajmuje ona wiele miejsca i ciekawie się prezentuje w każdym otoczeniu. Pamiętajmy o tym, że to właśnie od ilości miejsca zależy, na jaki model możemy sobie pozwolić. Zazwyczaj producenci oferują wersje o wielkości od 40 do 120 cm, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. 

W tym temacie spore znaczenie ma także miękka woda, które daje nam wiele korzyści w domowym zaciszu. Jeśli borykamy się ze zbyt twardą wodą, możemy postawić na niezawodne zmiękczacze wody. 

Idealna umywalka do łazienki

Jaka umywalka do łazienki spełni wymagania wszystkich domowników? Przede wszystkim taka, która nie zabierze zbyt wiele miejsca i zapewni komfort w każdej sytuacji. Należy ją zamontować w taki sposób, aby nie przeszkadzała w codziennych czynnościach! Oczywiście rozmiar to nie wszystko, gdyż pozostaje także wiele innych aspektów w trakcie zakupu. Zwracajmy uwagę na kształt umywalki, sposób montażu, czy też design, dopasowany do aranżacji wnętrza. Nietypowym rozwiązaniem jest przykładowo narożna umywalka, pozwalająca na zagospodarowanie wolnego kąta w łazience. 

A jaki model sprawdzi się w dużym wnętrzu? W tym przypadku mamy wiele możliwości aranżacyjnych, dlatego możemy nieco zaszaleć. Nie zapominajmy jednak o zaplanowanym wystroju wnętrza i potrzebach użytkowników. Jeśli rano kilka osób chce korzystać jednocześnie z łazienki, możemy postawić na podwójną umywalkę. Gdy mamy wystarczająco dużo miejsca, ciekawą propozycją jest także montaż dwóch mniejszych modeli! Kolejny ważny czynnik to łatwość utrzymania w czystości. Oszczędność czasu podczas sprzątania zapewni nam umywalka meblowa – tutaj miska wchodzi w szafkę, dlatego mamy mniej powierzchni do czyszczenia. Poza tym godne uwagi są także umywalki ścienne z ceramiki, które łatwo zachowamy w czystości. 

W procesie wyboru nie należy pomijać także aranżacji wnętrza. Wystrój łazienki powinien być nie tylko spójny, lecz także atrakcyjny. Miłośnicy minimalizmu powinni dążyć do tego, aby w łazience znajdowała się jak najmniejsza ilość ozdób i kosmetyków na wierzchu. W takim przypadku idealnym wyborem może być umywalka nadblatowa lub umywalka z szafką. Co ciekawe, praktycznie w każdej aranżacji posłużą nam modele o regularnych i prostych kształtach. 

Jak widzimy, umywalki łazienkowe występują w wielu ciekawych wersjach, co daje nam mnóstwo możliwości do wyboru. Pamiętajmy zarówno o swoich potrzebach, jak i solidnym wykonaniu umywalki, dopasowaniu do wystroju wnętrza i odpowiednim rozmiarze. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 5 =