Jak się przygotować do mycia okien w biurowcu?

Biurowce to budynki, które z reguły mają przynajmniej kilkadziesiąt metrów wysokości, a do tego charakteryzują się wysokim poziomem przeszklenia. Z tego powodu utrzymanie ich dobrego wyglądu to spore wyzwanie, gdyż wymaga mycia bardzo wysoko położonych okien. Jak dobrze przygotować się do tego zadania i kto powinien się nim zająć?

Mycie okien w biurowcach — jak się do tego przygotować?

W dużych budynkach o wysokim poziomie przeszklenia, takich jak biurowce, mycie okien nie jest łatwe. Wymaga przede wszystkim odpowiedniego sprzętu. Zapewni on pełne bezpieczeństwo osobom, które biorą udział pracach myjących, a także przy ewentualnej konserwacji elewacji.

W celu mycia okien na wysokościach stosuje się różne techniki. W budynkach, gdzie jest to możliwe, wykorzystuje się na przykład platformy umieszczone na podnośniku, czy też przymocowanych do dachu linach. Można je dowolnie przesuwać, tym samym ustawiając osobę myjącą okna w odpowiedniej pozycji. Nie jest to jednak możliwe wszędzie. Na niektórych budynkach jedynym rozwiązaniem będzie przymocowanie pracowników za pomocą lin i uprzęży

Niezależnie od zastosowanej metody, trzeba mieć jeszcze jedną rzecz z tyłu głowy. Osoby odpowiedzialne za mycie okien w biurowcach od strony zewnętrznej powinny mieć uprawnienia do pracy na wysokości. Tylko wtedy ten proces będzie realizowany zgodnie z prawem, a także z zachowaniem wszystkich najważniejszych zasad bezpieczeństwa.

Mycie okien w biurowcu — komu je zlecić?

Mycie okien w biurowcach najlepiej będzie zlecić firmom, które specjalizują się w oferowaniu usług alpinistycznych. Takie przedsiębiorstwa dysponują przede wszystkim specjalistycznym sprzętem, który potrzebny jest do wykonywania takich czynności.

Ponadto pracownicy delegowani przez takie firmy to profesjonaliści, którzy mają doświadczenie w pracach na wysokości. Dzięki temu mamy gwarancję tego, że usługa zostanie wykonana skutecznie. Ponadto zadbają oni o bezpieczeństwo przez cały czas mycia. Dotyczy to zarówno osób konserwujących budynek, jak i ich otoczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × dwa =