Jak nawadniać uprawy w szklarni?

Chcesz zadbać o jak najlepsze plony, a jednocześnie cieszyć się wygodą? Dzisiejsza technologia umożliwia automatyzację podlewania roślin. Sprawdź, jak zrobić nawadnianie ogrodu za pomocą niezawodnego systemu.

Zraszacze – alternatywa dla ręcznego nawadniania upraw

Nawadnianie manualne za pomocą konewki czy węża ogrodowego zwykle stosuje się w małych szklarniach i przy niewielkich uprawach. Rozwiązanie niesie za sobą duże straty wody i wymaga sporo czasu. Natomiast osadzające się na liściach krople mogą przyczynić się do występowania chorób grzybowych.

Zraszacze bardzo dobrze sprawdzą się w szklarniach i tunelach. Wybór odpowiednich urządzeń zapewni efektywne nawadnianie przy zachowaniu optymalnego ciśnienia. Prawidłowa praca urządzeń wymaga odpowiedniej instalacji wodnej oraz zawieszenia rur na właściwej wysokości. System możesz wykorzystać również do podlewania roślin doniczkowych.

Nawadnianie kropelkowe – prosto do systemu korzeniowego

Za wyborem tego rozwiązania przemawia nie tylko wygoda, ale również oszczędność wody, która trafia bezpośrednio do systemu korzeniowego roślin. Ponadto prawidłowo zaplanowany system jest niemal bezobsługowy. W ten sposób możesz nawadniać uprawy w gruncie, doniczkach, pojemnikach czy workach.

Automatyczne nawadnianie upraw – popularne rozwiązania

  • Taśma kroplująca – płaski i giętki przewód, najczęściej wykonany z PCV. Charakteryzuje się kroplownikami, z których wycieka woda;
  • Linia kroplująca – grubszy przewód o większej sztywności. Dobrze sprawdzi się również w bardzo dużych szklarniach;
  • Kroplowniki do wpinania w rury – niewielkie elementy, które znajdą zastosowanie przy nieregularnie rozmieszczonych roślinach czy tych o zróżnicowanym zapotrzebowaniu na wodę;
  • Mikrozraszacze – umożliwiają nawadnianie upraw przez delikatne rozpylanie wody.

Zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze rozwiązania? Zajrzyj do sklepu Podlane.pl – znajdziesz tu wysokiej klasy akcesoria, które pozwolą Ci na stworzenie niezawodnego systemu.

Jak zrobić nawadnianie ogrodu? Poznaj gotowe zestawy

Samodzielna budowa systemu nawadniania upraw wymaga wyboru odpowiednich rozwiązań i nieco wolnego czasu. Na szczęście istnieją gotowe zestawy, które szybko zainstalujesz we własnej szklarni. Jednym z nich jest komplet, który obejmuje podwieszane mikrozraszacze wraz z rurą zasilającą, selekcyjną, przyłączem pod wąż, zaworem, filtrem siatkowym i złączkami.

Kolejna propozycja to automatyczny system nawadniania ze sterownikiem bateryjnym, emiterami patykowymi z kroplownikiem, filtrem siatkowym i elementami instalacyjnymi. Zestaw jest dostosowany do różnych schematów upraw. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, możesz liczyć na trwałość i funkcjonalność komponentów.

Na stronie https://www.podlane.pl/nawadnianie-upraw-cat-147 znajdziesz gotowe systemy nawadniania. Przed zakupem zwróć uwagę na specyfikację techniczną, a szczególnie na rozmieszczenie elementów. Na tej podstawie z łatwością wybierzesz konstrukcję dopasowaną do Twojej szklarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 4 =