Dlaczego warto wybrać ciepły montaż okien?

W ostatnich latach diametralnie wzrosło zainteresowanie ekologią, a wraz z nią zyskała na znaczeniu kluczowa dla ochrony środowiska efektywna termoizolacja domów. Dlatego też standardowy, jednowarstwowy sposób instalacji stolarki okiennej zaczął wypierać trójwarstwowy, ciepły montaż okien. To zdecydowanie zmiana na lepsze – ciepły montaż okien o wiele skuteczniej ogranicza straty cieplne i dzięki temu znacząco poprawia efektywność energetyczną budynków.

Jak wygląda ciepły montaż okien?

 

Montaż okien w warstwie ciepła jest nieco bardziej skomplikowany, a przez to również bardziej czasochłonny od zwykłego montażu, ponieważ wymaga użycia nie tylko poliuretanowej pianki uszczelniającej, ale też paroszczelnych i paroprzepuszczalnych taśm, o czym szczegółowo przeczytacie na domszczelny.pl. Te dwa dodatkowe elementy mocowane od wewnętrznej i zewnętrznej strony okna zabezpieczają jego uszczelnienie przed degradacją, uniemożliwiając przenikanie do niego wilgoci, co gwarantuje optymalnie trwałą izolację termiczną i akustyczną.

 

Dlaczego ciepły montaż to świetne rozwiązanie?

 

Jak już wspomnieliśmy, ciepły montaż redukuje ubytki ciepła, przyczyniając się w ten sposób do poprawy wydajności energetycznej budynku. Dom, w którym zastosowano taki montaż okien, będzie więc zapewniał mieszkańcom maksymalny komfort termiczny, a jednocześnie generował mniejsze zużycie energii i niższe rachunki za ogrzewanie. W dłuższej perspektywie przynosi to ogromne korzyści – nie tylko finansowe, ale też ekologiczne. Energooszczędne budynki, poza tym, że są tańsze w eksploatacji, stanowią również o wiele mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego, ponieważ nie emitują do atmosfery tak dużych ilości dwutlenku węgla jak domy wykorzystujące tradycyjne technologie budowlane, w tym jednowarstwowy montaż okien.

 

Kto wykonuje ciepły montaż okien?

 

Obecnie ciepły montaż okien uwzględnia w swojej ofercie prawie każda firma budowlana specjalizująca się w instalacji stolarek okiennych, jeśli więc chcesz skorzystać z tego rozwiązania, masz do dyspozycji szeroki wybór wykonawców. Wśród nich znajdują się zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i mniejsze lokalne firmy. Niezależnie od tego, którego wykonawcę wybierzesz, pamiętaj, aby upewnić się, że posiada on odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w zakresie ciepłego montażu okien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + sześć =